Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl rezervasyon yapacağım?
Rezervasyon yapmak için internet adresimize girerek kiralamak istediğiniz araca tıklayarak “Rezervasyon Yap” butonuna tıklayabilir, mail adresimizden veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kredi kartım olmak zorunda mı? Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?
Kendi adınıza düzenlenmiş kredi kartınızın olması gereklidir. Kiralama ücretleri kontrat yapılmadan önce alınacaktır, kira bedelinin yanı sıra, kredi kartınızdan araç gruplarına göre değişen bir provizyon alınacaktır. Ödemeyi kredi kartı, havale veya nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sürücü belgesi ve yaş sınırlamaları nasıldır?
En az 1 (bir) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler A, B, N,F ve I grubu araçları kiralayabilirler. G,H,O,M ve D grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; J,E,C,P,L ve K grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşını doldurmuş ve üzerinde olma koşulları aranır. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydi ile orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir. Genç sürücü ücret bilgisi için Rezervasyon Merkezi’mizi 0(850) 221 98 83 arayabilirsiniz

Kiralama süresi ne kadardır? Gecikme durumlarında uygulama ne şekildedir?
Kiralama süresi siz müşterilerimiz tarafından belirlenmektedir. (Sistemimiz sizlere SMS yoluyla aracınız teslim saatini hatırlatmaktadır.)

*Araç kiralama fiyatlarına dahil olan hizmetler nelerdir?
Kasko, Sigorta (LCF hariç)

Aracı birden fazla kişi kullanabilir mi?
Araçlarımızı bilgi verilmesi ve ehliyet bilgilerinin bizimle paylaşılması durumunda birden fazla kişi kullanabilir.

Yakıt uygulaması nasıldır?
Araçlarımız boş depo verilip aynı şekilde teslim alınmaktadır.

Otoyol geçişleri ve trafik cezalarında ne tür prosedür uygulanmaktadır?
Otoyol geçişleri siz müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır. Ücretlendirmesi, kira sürenizin sonunda ofis çalışanlarımız tarafından yapılacak kontroller sonucunda kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Aracın kullanımından kaynaklanan trafik cezaları da dahil olmak üzere her türlü ceza kullanıcıya ait olup kiralama süresinden sonra BlueWhite Rent a Car’a bildirimde bulunulan trafik cezaları kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Aracı teslim aldığım ofise mi iade etmek zorundayım?
Aracı ofislerimize teslim edebilir veya buna vakit ayıramıyorsanız bulunduğunuz yerden teslim alınmasını isteyebilirsiniz.

Kiraladığım araçla yurtdışına çıkabilir miyim?
Araçlarımızın yurt dışına çıkışlarına izin verilmemektedir.

Sigorta teminatları neleri kapsar? Hangi durumlarda sigortalar geçersiz sayılır?
Sigorta teminatları kaza esnasında oluşan hasarları kapsamaktadır. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında araç kullanma durumunda, kural ihlallerinde gerçekleşen kazalarda ve raporsuz kazalarda sigorta ve kasko geçersiz sayılmaktadır. (Detaylı bilgi için “Araç Kiralama Koşulları”na bakınız.)

Faturamı nasıl alacağım?
Faturalarınızı ödeme esnasında ofislerimizden teslim alabilirsiniz veya adresinize posta yoluyla gönderilmesini talep edebilirsiniz. (433 No’lu Vergi Usul Kanunu gereği 01.01.2016 tarihinden itibaren faturalarınız elektronik olarak düzenlenecektir. Talebinize istinaden kayıtlarımızda tanımlı e-posta adresinize gönderilecek ya da çıktı olarak size sunulacaktır.)